O nás

Background

Nadační fond pro protonovou terapii byl založen v roce 2010 za účelem zvýšení povědomí o nové, šetrnější formě radioterapie.

Protonová léčba v České republice, v době vzniku nadačního fondu, nebyla dostupná, a navíc znalosti o výhodách této léčby byly minimální, a to i mezi odbornou veřejností. Hlavním cílem nadačního fondu tedy byla osvěta a propagace protonové léčby v ČR.

Od roku 2012 je v provozu první české protonové centrum v Praze a v současné době je protonová terapie dostupnou léčebnou metodou a je plně hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

Nadační fond pro protonovou terapii si prošel řadou změn a rozšířil svoji působnost v oblasti individuální pomoci a komplexních nezdravotních služeb pro klienty Protonového centra v Praze. A nadále předává pravdivé informace o protonové terapii široké veřejnosti.

Nadační fond pro protonovou terapii je pro všechny, kteří potřebují podporu či pomoc před a během léčby v Protonovém centru v Praze. Neváhejte se obrátit s žádostí o bližší informace a volejte na telefonní číslo 226 222 026 anebo pošlete email: info@nfppt.cz

Odkazy na odborné studie a články týkající se protonové terapie najdete na našich webových stránkách v sekci Doporučujeme

Žádost o nadační příspěvek či nezdravotní asistenční službu

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním údaje o diagnóze. Podrobnosti naleznete zde

    Údaje označené hvězdičkou jsou povinné.

    Partneři