Doporučujeme

Background

Kdo může nejlépe pochopit člověka, kterému byla sdělena onkologická diagnóza, kdo ví, jaký strach a obavy může takový člověk prožívat a jaké starosti i praktického rázu ho mohou trápit? Kdo poradí bez latinských názvů nebo dá třeba jen naději, že jednoho dne bude opět vše dobré? Jsou to lidé s podobnou zkušeností, bývalí a již vyléčení pacienti nebo i pacienti v léčbě. Ne nadarmo se říká, že sdílená starost je poloviční starost. Právě proto je pro mnoho pacientů důležité a prospěšné obrátit se na některou z pacientských organizací, která sdružuje pacienty s určitou diagnózou nebo onkologickým onemocněním. Pacientské organizace jsou místa, kde i po léčbě najdete spřízněné duše a případně i radu a pomoc.

Uvádíme zde některé organizace, doporučujeme však, abyste vyhledávali i podle Vaší diagnózy.

Přehled registrovaných pacientských organizací najdete zde:

https://www.linkos.cz/pacient-a-rodina/pomoc-v-nemoci/pacientske-organizace/

Zde uvádíme některé vybrané:

www.lymfomhelp.cz  (komplexní informace a pomoc pro pacienty před, v léčbě či po léčbě lymfomu)

https://www.amelie-zs.cz/ (Projekt psychosociální pomoci, pro pacienty s nádorovým onemocněním)

www.ihaddcancer.com projekt svépomoci a sdílení zkušeností pacientů, kteří se léčili nebo léčí s rakovinou – mezinárodní skupina pacientů, v anglickém jazyce

Někteří pacienti se postupně stanou opravdovými odborníky na tu „svou“ diagnózu, ve snaze zvolit tu nejlepší léčbu. Je to logická snaha, která pomůže pacientovi sebevědomě zvážit nabízené možnosti léčby, a pokud se ocitne na léčebné křižovatce více možností, může se vědomě rozhodnout pro tu z jeho pohledu nejlepší. Proto zde uvádíme také odborné weby a kontakty pro ty, které, ač sami nejsou lékaři nebo zdravotníci, neodradí odborné texty plné latinských výrazů.

www.linkos.cz (webová stránka České onkologické společnosti pro odbornou veřejnost i pacienty)

www.srobf.cz  (stránky Společnosti radiační onkologie, biologie a fyziky, pro odbornou veřejnost)

www.hodgkin.cz   (odborná veřejnost i pacienti, komplexní informace o Hodgkinově lymfomu pro lékaře i pacienty, brožura a poradna pro pacienty)

www.nccn.org (mezinárodní webová stránka pro odbornou veřejnost i pacienty, doporučení pro jednotlivé typy zhoubných nádorů včetně doporučených technik ozáření, v angličtině)

Žádost o nadační příspěvek či nezdravotní asistenční službu

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním údaje o diagnóze. Podrobnosti naleznete zde

    Údaje označené hvězdičkou jsou povinné.

    Partneři