Protonová terapie

Protonová radioterapie je v současné době jednou z nejvyspělejších možností ozáření nádoru. Oproti fotonové radioterapii vykazuje nespornou výhodu, jak v přesnosti, tak v šetrnosti ke zdravé tkáni v okolí nádoru.

Background

Protonová radioterapie díky tužkovému skenování umožňuje ozářit cílovou oblast s milimetrovou přesností. Na rozdíl od běžné, fotonové, radioterapie zůstanou orgány a okolní zdravé tkáně nepoškozeny.

Pro své fyzikální vlastnosti dosahuje v léčbě protonová radioterapie vysoké úspěšnosti. Pacienty je dobře snášena, má velmi mírné krátkodobé a minimální dlouhodobé akutní vedlejší účinky. Jejími nespornými výhodami jsou:

  • Přesně cílený zásah
  • Minimální vedlejší účinky
  • Ušetření zdravé tkáně v okolí nádoru
  • Ambulantní léčba

Protonovou léčbu lze doporučit dospělým i dětským pacientům s nádorovým onemocněním, pro které je vhodná léčba ozařováním. Jedná se zejména o diagnózu rakoviny prostaty, prsu, plic, hlavy a krku, zažívacího traktu, mozku a CNS, lymfomů a nádory u dětí.

Léčba v Protonovém centru v Praze

Jak postupovat pro zahájení léčby

Je-li pro vaše onemocnění vhodná léčba ozařováním, informujte se o možnostech protonové radioterapie! Na telefonním čísle 222 999 000 vám koordinátoři klientského servisu Protonového centra odpoví na veškeré dotazy ohledně protonové léčby.

Pacienti v léčbě

Pacienti, kteří prochází léčebným procesem v Protonovém centru, mohou mít i řadu otázek, které se nepřímo týkají léčby. Může se jednat o dotazy ohledně psychického zdraví, životosprávy, či dotazy čistě praktického rázu. Nacházíte-li se v obdobné situaci, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme.

 

Po ukončení léčby

Zvažujete nebo právě začínáte protonovou léčbu? Na našich webových stránkách si můžete přečíst příběhy bývalých i současných pacientů Protonového centra.

Vzájemná podpora mezi pacienty v různé fázi léčby je často nenahraditelná.

Chcete vědet více o protonové léčbě
Vyplňte formulář níže:

    Podrobnosti o zpracování osobních údajů naleznete zde

    Údaje označené hvězdičkou jsou povinné.


    Partneři