Teď vím, že to zvládnu

Monika

Na Silvestra 2020 jsem se naposledy rozloučila se svým bratrem, který mi stále moc chybí. Jeho ztráta mne velice zasáhla a domnívala jsem se, že veškeré moje zdravotní problémy, které začaly v lednu 2021 souvisí se stresem a mým zármutkem. Začala jsem mít potíže s mluvením, někdy jsem se jen nemohla vyjádřit a slova mi prostě nešla vyslovit. Jindy jsem opakovala jedno slovo pořád dokola a moje okolí začalo mít o mne strach. Jeden den mě můj přítel odvezl na pohotovost do nemocnice v Havířově. Měla jsem obrovské stěstí, že se mne tam ujal úžasný doktor neurolog, který mne poslal na vyšetření a magnetickou rezonanci, která ukázala na nález v mozku. Po operaci, která proběhla bez komplikací, jsem se začala učit znovu mluvit a procvičovat svou paměť. Mám stále problémy s krátkodobou pamětí, ale věřím, že se to časem zlepší.

Protonovou léčbu mi doporučil můj ošetřující lékař v Ostravě- porubě a já ji nastoupila na začátku července 2021. Před samotnou léčbou jsem si musela zařídit bydlení v Praze na celé dva měsíce. A vzhledem k tomu, že pobírám jen nemocenský příspěvek a nemám žádný další příjem, tak jsem to vnímala jako velký problém. Ale vzhledem k tomu, že protonová léčba byla v mém případě nutná, tak jsem byla připravena si na ubytování půjčit.

Můj koordinátor protonové léčby pan Andrej, mi řekl o Nadačním fondu pro protonovou terapii NFPPT, který pomáhá pacientům Protonového centra v Praze a předal mi na něj kontakt. Spojila jsem se tady s nadačním fondem, kde jsem se seznámila s paní Petrou, která mi pověděla o možnosti nadačního příspěvku na ubytování a dalších službách, které poskytují. Vzhledem k mým výpadkům paměti jsem si nebyla jistá, zda vše sama v Praze zvládnu, ale strašně se mi ulevilo, když jsem se dozvěděla, že doprovází pacienty, kteří si nejsou jistí, jak se do protonového centra dopravit.

Pracovnice NFPPT mi pomohly vyplnit žádost o finanční příspěvek na ubytování a za pár dní mi zavolaly, že moje žádost byla přijata a já dostanu příspěvek na ubytování na celé dva měsíce. Tím, ale jejich pomoc neskončila J. Vše co se týče ubytování zařídily a jsou se mnou v kontaktu po celou dobu protonové léčby. Není lehké se potýkat s nádorovým onemocněním a o to těžší, když nemůžete být se svoji rodinou. Ale jsem moc vděčná Nadačnímu fondu pro protonovou terapii za pomoc a péči, která se mi od něj dostává. A vím, že už to zvládnu.

Partneři