Příběh malé Karolínky

Karolínka

Karolínka si zrovna začala zvykat na školku, když jsem si všimla, že má v oušku nepatrný flíček od krve. Mysleli jsme si, že se škrábla, nic špatného. Po třech dnech co se to objevilo znovu jsme dojeli do nemocnice, kde v té době také nikdo netušil, o co přesně jde. A tak nás poslali domů s antibiotikem s tím, že se patrně jedná  o zánět středního ucha. Kája byla jinak naprosto v pořádku a občas  sem tam klopýtla na rovince, ale u 3 letého dítěte je to celkem běžné. Po měsíci jsme se dostali do FN Motol v Praze, kde hned zjistili, že Karolínka má v hlavičce embryonální rabdomyosarkom. Vzácné maligní nádorové onemocnění. Onemocní tímto typem 4 až 7 dětí z 1 milionu. Pořád doufáme a věříme, že se Karolínka vyléčí. Operace není možná, takže máme kombinaci chemoterapie a radioterapie.

V listopadu minulého roku jsme prodělali Covid-19 a Káje byly opakovaně prováděny PCR testy. V té době jí nádor vedl od nosohltanu do středouší a my se domníváme, že odběrové tyčinky, použité při PCR testech, vyvolaly podráždění a následné krvácení. Ve většině případů jsou tyhle typy nádorů tiché a přijde se na ně, až když začnou něco utlačovat a brzo metastazují. Takže se dá říci, že jsme měli štěstí v neštěstí.

Ještě to je běh na dlouhou trať, ale doufáme že jej Kája zvládne.

Chtěli bychom poděkovat Nadačnímu fondu pro protonovou terapii za podporu, která nám byla poskytnuta na začátku, ale i v průběhu protonové léčby. Vážíme si všech, kteří Karolínce pomáhají na cestě k uzdravení, ve FN Motol a v Protonovém centru v Praze.

Partneři