Martin Poledník

Martin Poledník

Můj příběh začal v březnu 2023, kdy mě z ničeho nic začala bolet hlava. Nepřikládal jsem tomu zpočátku žádnou velkou váhu, jen jsem si začal více hlídat pitný režim. Bohužel ani po 2 týdnech bolest neustávala, i tak jsem stále chodil do práce a o víkendu opravoval dům, kde plánujeme se ženou a dětmi bydlet. Stále mi ale bylo hůř a hůř. Takto jsem fungoval další týden, až do dne, kdy jsem se jedno ráno probudil a viděl jakoby v mlze, i tak jsem se ale rozhodl, že to určitě přejde a že můžu jet do práce. Bylo mi ale hrozně zle, a tak jsem šel k obvodní lékařce, která mě odeslala na neurologii. Tam mi provedli CT hlavy a poté mi lékařka oznámila, že mi našli kuličku o velikosti 3x4cm a musí mě okamžitě hospitalizovat. V nemocnici mě kromě dalšího čekala i lumbální punkce z páteře a bylo rozhodnuto, že za týden bude operace, kde se odstraní nádor. Bohužel mi ale bylo pořád hodně zle, a tak byla operace provedena akutně dříve. Zároveň jsem pak dostal krvácení do mozku a museli mi udělat drenáž. Z této doby a následujících 14 dnů si téměř nic nepamatuju, vše vím až zpětně od rodiny a lékařů.

Když jsem se probudil na JIP, nechápal jsem, co se děje. Několik dnů trvalo, než se mi přestala točit hlava. Učil jsem se znovu chodit, trénovat jemnou motoriku rukou. Týden po propuštění jsem dostal plicní embolii a strávil tak další týden v nemocnici a od té doby si musím dvakrát denně píchat lék na ředění krve. Po zjištění, o jaký typ nádoru se jedná, jsem musel podstoupit ještě jednu operaci a poté mi byla naplánovaná léčba v Protonovém centru. Dostal jsem také kontakt na Nadační fond a ten mi pomohl zajistit ubytování během léčby.

Celá rodina, má partnerka i děti to snášeli velmi těžko. Starší dcera odmítala chodit do školy, nechtěla odjet ani na závody se svým klubem, na které trénovala celou sezónu. Chtěla být pořád se mnou. Mladší tomu naštěstí ještě moc nerozumí, ale je vždy velmi smutná, když nejsem s nimi.

Rád bych poděkoval Nadačnímu fondu pro protonovou terapii za možnost bydlet v Pawlovnii i za finanční výpomoc s úhradou nákladů. Při mé pracovní neschopnosti, která bude ještě nějakou dobu trvat, jakékoliv další náklady by pro nás byly velkou komplikací.

Je to těžké, je mi smutno po rodině, po dětech, ale věřím, že léčba pomůže. Těším se, že dokončíme rekonstrukci domečku a že budeme zase všichni spolu.

Partneři