Magdalena Dvořáková

Magdalena

Jmenuji se Magdalena Dvořáková a ráda bych se podělila o své dojmy, které jsem nasbírala během léčby v Protonovém centru. Léčím se s karcinomem pravého prsu, který mi musel být odoperován. V naší nemocnici mi naordinovali chemoterapii a ozařování. Já jsem ale nesouhlasila – v minulosti jsem se léčila již s levým prsem a vím, jak byla léčba náročná. Nechtěla jsem to podstupovat znovu. Měla jsem však štěstí, potkala jsem kolegyni, která mi řekla o Protonovém centru. Léčil se zde její zeť, kterého v Protonovém centru zachránili, nyní má rodinu a žije plnohodnotným životem.

Ihned jsem proto Protonové centrum kontaktovala, poslala své iniciály a čekala. Ozvali se již za 12h a pozvali mě na konzultaci, kterou jsem s radostí přijala. Zde jsem se setkala s MUDr. Pásztorovou, která mě velmi vstřícně přijala. Probraly jsme celý můj příběh, prošly dokumentaci a k mému velkému štěstí jsem se dozvěděla, že mi bude postačovat 16 ozařovacích dávek.

Nutno říct, že jsem se nesetkala s žádnou netrpělivostí ani nervozitou, všichni byli velmi vstřícní, milí a ochotní.

Na ozařování jsem dojížděla denně z Olomouce, protože ubytování v Praze bylo velmi drahé a pro mě nedostupné. Jsem již ve starobním důchodu, život jsem neměla a ani nemám jednoduchý. Dlouhé roky jsem pracovala v církevní charitě, kde jsem byla opravdu šťastná při pomáhání těm, kteří to potřebovali. Možná právě proto se na mě usmálo štěstí a naopak se nyní dostalo pomoci mně. Všímavé paní doktorce Pásztorové se nelíbilo, že denně dojíždím z takové dálky, říkala, že to pro léčbu není dobré. Kontaktovala koordinátora pana Urama a ten mě předal do rukou Nadačního fondu pro protonovou terapii.

A díky NFPPT jsem mohla zbytek léčby bydlet v Pawlovnii, a to i se svým přítelem. Pawlovnia je hotel, kde jsou ubytovaní jen pacienti Protonového centra. Nadační fond mi pomohl ubytování ufinancovat, je to čistý, útulný hotel se společenskou místností, kde je o pacienty dobře postaráno a já jsem velmi vděčná, že jsem zde mohla být.

Ráda bych vyjádřila svou spokojenost, vřele s úctou všem v Protonovém centru i v Nadačním fondu. Ze srdce děkuji za vše a všem, kteří se kolem nás točí, aby nám vrátili ztracené zdraví a abychom žili plnohodnotným životem. Patří vám přání pevného zdravíčka, hodně sil, štěstíčka s božím požehnáním, ať se vám daří jak v pracovním, tak i osobním životě, protože to se pak zrcadlí na našem zdraví.

 

Partneři