Paní Jiřina K.

Jiřina K.

Je mi 54 let, jsem rozvedená a do pandemie covidu jsem úspěšně podnikala několik let. Vloni jsem strávila dva měsíce v karanténě a po otevření svého obchůdku jsem přišla o většinu zákazníků. Díky lockdownu jsem nakonec své podnikání musela přerušit úplně, od ledna jsem na úřadě práce. Když se mi podařilo najít způsob, jak znovu začít podnikat, tak při preventivní prohlídce mi zjistili, že mám zhoubný nádor v levém prsu, a v předoperačním vyšetření se ukázalo další onemocnění srdce.
Nikdy předtím jsem nebyl nemocná, neměla jsem ani žádné běžné nemoci proto to pro mě byl šok, nemohla jsem tomu uvěřit. Díky jednomu známému jsem se dozvěděla o protonovém centru, zjistila jsem si další informace a hned jsem věděla, že jinam na léčbu nechci a věřila jsem, že mi tady opravdu pomůžou. Tím jsem se i uklidnila, měla jsem opravdu strach, že umřu.
Spojila jsem se s nadačním fondem, který mi nabídl ubytování v hotelu Duo nedaleko Protonového centra. Moc by mi pomohlo v mé těžké finanční situaci, kdyby mi nadační fond přispěl na ubytování, sama jsem si musela na všechny výdaje spojené s léčbou půjčit od známých a kamarádů. Předem moc děkuji za zvážení.

– Paní Křápkové Nadační fond pro protonovou terapii pomohl uhradit ubytování na dobu léčby v Protonové centru.

Partneři